
| Parameter | Value |
|---|---|
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Propagation Delay | 31 ns |
| Logic Function | Standard |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Low Level Output Current | 6 mA |
| High Level Output Current | -6 mA |
| Frequency | 30 MHz |
| Number of Pins | 20 |
| Polarity | Non-Inverting |
Stock: 1753
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.20860 | $2.08600 |
| 25 | $0.18637 | $4.65925 |
| 50 | $0.17399 | $8.69950 |
| 100 | $0.16244 | $16.24400 |
| 300 | $0.15275 | $45.82500 |
| 500 | $0.14363 | $71.81500 |
| 1000 | $0.13423 | $134.23000 |
| 3000 | $0.12855 | $385.65000 |
| 5000 | $0.12311 | $615.55000 |
